Úvod

Elektronická žákovská knížka

Vážení rodiče,
vzhledem ke změnám ve struktuře Elektronické žákovské knížce použijte tradiční cesty přes naše webové stránky – tedy můžete použít odkaz v zelené liště vlevo nebo vpravo nahože tzv. „rychlý odkaz“. Pokud máte odkaz na původní verzi uloženou v oblíbených záložkách, je třeba jej vymazat a nahradit novou adresou, kterou získáte kliknutím na odkaz na naší webové stránce, jelikož tento odkaz již nefunguje.

Mgr. Jiří Mejda

Elektronická žákovská knížka

Vážení rodiče,

vzhledem ke GDPR a vyšší bezpečnosti dat již nebude fungovat nešifrovaný protokol pro připojení do elektronické žákovské knížky. Používejte prosím tento odkaz – https://1zskolin.bakalari.cz

Mgr. Jiří Mejda

Cesta kolem světa v ZOO Jihlava

Jeden krásný slunečný říjnový den se žáci třetích ročníků proměnili v mořeplavce a v rámci edukativního programu navštívili ZOO Jihlava. Na své „ Cestě kolem světa“ se seznámili nejen se zvířaty všech kontinentů, ale také s plodinami, typy písma a s jednotlivými lidskými rasami, na které při své plavbě narazili. Nechyběla samozřejmě ani prohlídka zvířecích expozic s mladými lvíčky, žirafami a opičkami.

     

Michaela Volková (tř. uč.)

S dětmi do lesa

Ve středu 26.9. se všechny páté ročníky naší školy zúčastnily akce lesní pedagogiky, kterou pro ně připravil Okresní myslivecký spolek v Kolíně ve spolupráci s lesnickou a dřevařskou fakultou ČZU z Prahy za podpory města Kolína. V Borkách se žákům věnovali speciální lesní pedagogové, kteří jim představili fungování lesa jako ekosystému, seznámili je s prací myslivců a lesníků a nechyběly ani hry a soutěže. Žáci si poslechli i ukázky loveckého troubení. Po zajímavém a poučném programu byly děti odměněny drobnými upomínkovými předměty.

     

Mgr. Klára Herelová