Úvod

První podzimní „Pracovky“

Jak oslavit první podzimní pondělí? Jak jinak, než pomocí tradičního podzimního ovoce. Žákům a žákyním z V. A k tomu stačilo sklidit jablka ze školní jabloně a poté, co je nejprve použili během výtvarné výchovy jako modely pro akvarelová zátiší, se všichni pustili do jejich zpracování: ve školní kuchyňce z nich vlastnoručně vytvořili chutné a voňavé štrúdly. Ti, kteří je nestačili spořádat už ve škole, jistě donesli křehkou výslužku i rodičům. A jak hodnotili svůj výtvor sami páťáci? Slovy jednoho z nich: „Mňam, čekal jsem, že to bude HORŠÍ.“ 

          

Klára Herelová

Gasparáda

V pátek 7. 9. 2018 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili na Karlově náměstí divadelního představení Bajaja, které probíhalo v rámci tradičních oslav pantomimy – kolínské Gasparády. Děti se seznámily s netradičním pojetím klasické pohádky v provedení jednoho herce.

Mgr. J. Vítová a Mgr. H. Králová

Aktuální informace pro strávníky školní jídelny

Žáci škol, kteří jsou zároveň našimi strávníky, obdrží aktivovanou „Kolínskou chytrou klíčenku“ od svých třídních učitelů v úterý 4.9. 2018 a budou ji moci použít již tento den k výdeji oběda. Žáci, kteří se nestravují, dostanou „klíčenku“ později.

Mgr. Zdenka Filipová, ředitelka školy

Projekt READ MY T-SHIRT

Třetí a čtvrté ročníky se ke konci školního roku 2017/18 zúčastnily projektu, který nám otvírá oči a ukazuje, že angličtina je všude kolem nás. Chceme-li se učit, stačí mít otevřené oči.

Všichni dnes občas nosíme trička, která mají anglické nápisy. Ne vždy však víme, co na své hrudi nosíme. Již v průběhu roku s žáky luštíme vzkazy na jejich oblečení. Začátkem května jsme fotograficky zdokumentovali některé z těchto skvostů. Po zdlouhavém a pečlivém výběru jsme vytiskli 40 fotografií a přidali k nim volný překlad.

Žáci 4. A za podpory paní učitelky Kláry Herelové vytvořili plakáty a u příležitosti informativní schůzky rodičů pro předškoláky jsme vernisáží otevřeli výstavu pod názvem READ MY T-SHIRT. O atmosféru pravé vernisáže se pod vedením vychovatelky školní družiny paní Belzové postaraly družinové děti, které připravily občerstvení.

Na výstavě si můžete prohlédnout nejen fotografie triček, ale dozvíte se i něco o historii výroby a potisku trička nebo o rekordu zapsaném v Guinnessově knize.

V průběhu následujících dvou týdnů mají žáci naší školy možnost výstavu zhlédnout a prodiskutovat další varianty překladu. Na žáky třetích a čtvrtých ročníků ještě čeká zábavný úkol, kterým je kresba vlastního trička.

Tímto vřele děkuji všem, kdo nechali vyfotit svou hruď. Děkuji všem pedagogickým pracovníkům za podporu při výběru fotografií, jejich podporu při překladu, tisku, instalaci a prezentaci.

                

                     LÁSKA JE VŠUDE KOLEM.

          TAK VNÍMEJ TLUKOT SVÉHO SRDCE.                                           

 

                    

                      Omlouvám se za zpoždění.                                                                        TO JE PANĎÁCKÝ

                 Venčila jsem svého jednorožce.

Věra Šmejkalová, M. A.