Úvod

PROJEKT – SLOVNÍK, 3. ročníky

Když se řekne slovo slovník, vybaví se většině lidem bichle a nuda. Každý slovník však může skýtat potěšení. Potěšení z vědění. Slovníky našich žáků nabízejí ale i potěšení z tvorby a potěšení z času stráveného s rodiči.

V lednu 2018 byl žákům třetích tříd zadán dobrovolný domácí projekt – Můj slovník. Úkolem bylo tvorba obrázkového slovníku, který odráží slovní zásobu třetího ročníku. Žáci si tak opakovali slovíčka a na začátku příštího školního roku budou mít nejlepší pomůcku pro dobrý start do čtvrté třídy. Výsledek práce samozřejmě pozitivně ovlivní jejich klasifikaci.

Tímto děkuji všem aktivním žákům, kteří se zúčastnili. Rovněž vřele děkuji jejich rodičům, kteří je v tomto nelehkém úkolu podpořili. Bohužel zde nelze zveřejnit všechna díla. Ale posuďte sami, alespoň na základě několika fotografií, jak úspěšní byli. Bylo mi velkým potěšením těmito slovníky listovat! Těším se na příští školní rok, který spolu strávíme.

             

Your teacher, Věra Šmejkalová

Kontakt na našeho pověřence ve věcích GPDR

Zuzana Málková

email: zuzana.malkova@equica.cz
telefon: 281 093 500

Výlet do Zbraslavic

Ve dnech 14. – 16. 5. se naše třída 6. B vypravila na výlet do centra U Starého rybníka do Zbraslavic. Jeli jsme vlakem přes Kutnou Horu a zbytek cesty jsme šli pěšky. Hned po příjezdu jsme se začali věnovat hrám a aktivitám. Jednou z nich bylo například řešení delšího početního příkladu, jehož zadání bylo přišpendlené na lístcích na stromech. Pro konečný výsledek bylo nutné proběhnout delší trasu mezi stromy. Pak jsme si užili fotbal, plážový volejbal a basketbal. Druhý den byl ale ještě daleko zajímavější – čekaly nás aktivity jako lukostřelba, vysoká lana a bungee-running. Největší adrenalin jsme zažili na vysokých lanech, kde jsme (samozřejmě zajištěni záchranným lanem) překonávali obtížné překážky ve výšce až 10 m nad zemí. Počasí nám vycházelo. Po celé dva dny našich aktivit bylo krásně a slunečno a vůbec nám nevadilo to, že po skončení všech her začalo večer pršet.

     

Ondřej Šíla

Terezín

Dne 15. 5. 2018 se žáci IX. tříd zúčastnili prohlídky koncentračního tábora Terezín s pí. učitelkou Alenou Svobodovou a pí. učitelkou Irenou Najbrtovou. Prohlídka byla zahájena průvodcem, který nás seznámil se stručnou historií Terezína a využití během druhé světové války. Většina místností, které jsme viděli, byly zachovalé v původním stavu – krematorium, cely, samotky nebo umývárny. Místo nás všechny dojalo svou autentičností a historií plnou smutných příběhů a tragédií, které se tu děly skoro před osmdesáti lety. Určitě za všechny můžeme říci, že nám tohle otevřelo oči. A věříme, že se už podobná věc v budoucnosti nestane.

     

Anna a Adéla Chocholatá, IX. B