Úvod

Asistentky 2016 – 2017

Asistentky pedagoga v naší škole.

Tak jako v loňském roce i letos pracují v některých třídách asistentky pedagoga. Celkem pět asistentek pomáhá žákům vytvářet pracovní návyky, začleňovat se do kolektivu třídy, individuálně s žáky procvičují učivo. Během přestávek pomáhají ostatním pedagogům s dohledem nad žáky, s vybranými žáky provádějí relaxační činnosti. Dvě z nich v odpoledních hodinách asistují vychovatelkám školní družiny především při přesunech na oběd a podporují je při náročnějších činnostech se žáky, včetně přípravy na vyučování.

Tvorba dekorací

Příroda na podzim nabízí mnoho krásného materiálu přímo vybízejícího k tvoření prostorových dekorací. Žáci 4.B při víkendových procházkách s rodiči přírodní materiál nasbírali a ve škole jím pak ve skupinách zdobili proutěné věnce. Velmi rádi využili loni zrekonstruované školní dílny, kde měli k dispozici potřebné prostory, nástroje a vybavení. Hotové výrobky budou zdobit školní chodby. 

Mgr. Zdeňka Nerudová

Návštěva muzea

Námořníci z 1.A vyrazili na plavbu do muzea

 21.9.2016 dopluli prvňáčci do kolínského muzea, kde se naučili, jak se v dřívější době pralo , žehlilo či věšelo prádlo. Jak správně vyleštit obuv a co vše udělat, aby naše tělo bylo čisté a voňavé. Prohlédli si výstavu praček, těžkých žehliček či zajímavých mandlů a mnoho dalších předmětů, které byly pomocníky pradlenkám.

Vědecká konferece 4.B

Zajímá vás, proč měli čtvrťáci vědeckou konferenci? V tomto školním roce se totiž seznamují s vědou (přibyly jim nové „vědecké“ předměty: přírodověda a vlastivěda). Jejich celoroční etapová hra se jmenuje Vědecký rok s Prófou Šíleným, každý měsíc se prostřednictvím projektového dne seznámí s nějakou oblastí vědy a po celý rok budou pracovat ve „vědeckých týmech“. Pro zpestření jsme se všichni převlékli tak, jak bývají vědci obvykle zobrazování ve filmu a literatuře – jako nepraktičtí šílenci.