Úvod

Přes bariéry s policií

Naši žáci z 8. tříd se 25.4.2018 zúčastnili akce „Přes bariéry s policií“, kterou pořádala Středočeská policie s nadací Konto Bariéry na Atletickém stadionu v Kolíně. Děti si mohly vyzkoušet testy fyzické způsobilosti pro přijetí k Policii ČR. Zúčastnila se většina a někteří je i splnili. Za každého úspěšného účastníka přispěje sponzor finanční částku na invalidní vozík pro p. Miroslava. Kromě sportování byly připraveny ukázky IZS. Žáky zaujala první pomoc, judo, psi záchranáři a trenažéry. Všichni se shodli, že se jim akce líbila a rádi by se příště znovu zúčastnili.

          

 

PhDr. Irena Najbrtová

Libický luh

Ve dnech 10. a 17. dubna podnikly obě sedmé třídy exkurzi do Národní přírodní rezervace Libický luh u Velkého Oseka. V tomto období tam kvetou fialové a bílé dymnivky, kterých tu jsou doslova koberce, zpestřené občas žlutými a bílými květy sasanek (sasanka pryskyřníkovitá a sasanka hajní). K vidění byly i kvetoucí plicníky a orseje (orsej jarní). Na cestě ležely seschlé zbytky žabek, objevili jsme i jednu živou, ta se před námi během chvilky dokonale ukryla v listí.

Exkurzi jsme zakončili u ohrady nedaleko velkooseckého jezera, kde spolu přátelsky pobývají ovce, kozy a pávi.

                             

Š. Jeřábková, I. Marková, I. Pokorná

Seznam registračních čísel 2018/2019

Vážení rodiče,

v Dokumentech školy v sekci Ke stažení najdete soubor se seznamem registračních čísel vztahujících se k zápisu do 1. tříd.

Mgr. Zdenka Filipová, ředitelka školy

Kolínská chytrá klíčenka

Vážení rodiče,

jídelna při naší škole ve spolupráci s městem Kolín zavádí pro výběr obědů pro školní rok 2018/19 a následující „Kolínskou chytrou klíčenku“.

Jedná se o čipovou kartu, která bude sloužit nejen k vyzvednutí oběda, ale v budoucnu i ke vstupu do školy. Zároveň „Chytrá klíčenka“ poslouží žákům škol jako průkazka do knihovny a MHD nebo platební karta.

Veškeré další informace dostanete na třídních schůzkách nebo na adrese: 

www.chytraklicenka.cz

Mgr. Zdenka Filipová, ředitelka