Úvod

Terezín

Dne 15. 5. 2018 se žáci IX. tříd zúčastnili prohlídky koncentračního tábora Terezín s pí. učitelkou Alenou Svobodovou a pí. učitelkou Irenou Najbrtovou. Prohlídka byla zahájena průvodcem, který nás seznámil se stručnou historií Terezína a využití během druhé světové války. Většina místností, které jsme viděli, byly zachovalé v původním stavu – krematorium, cely, samotky nebo umývárny. Místo nás všechny dojalo svou autentičností a historií plnou smutných příběhů a tragédií, které se tu děly skoro před osmdesáti lety. Určitě za všechny můžeme říci, že nám tohle otevřelo oči. A věříme, že se už podobná věc v budoucnosti nestane.

     

Anna a Adéla Chocholatá, IX. B

Přes bariéry s policií

Naši žáci z 8. tříd se 25.4.2018 zúčastnili akce „Přes bariéry s policií“, kterou pořádala Středočeská policie s nadací Konto Bariéry na Atletickém stadionu v Kolíně. Děti si mohly vyzkoušet testy fyzické způsobilosti pro přijetí k Policii ČR. Zúčastnila se většina a někteří je i splnili. Za každého úspěšného účastníka přispěje sponzor finanční částku na invalidní vozík pro p. Miroslava. Kromě sportování byly připraveny ukázky IZS. Žáky zaujala první pomoc, judo, psi záchranáři a trenažéry. Všichni se shodli, že se jim akce líbila a rádi by se příště znovu zúčastnili.

          

 

PhDr. Irena Najbrtová

Libický luh

Ve dnech 10. a 17. dubna podnikly obě sedmé třídy exkurzi do Národní přírodní rezervace Libický luh u Velkého Oseka. V tomto období tam kvetou fialové a bílé dymnivky, kterých tu jsou doslova koberce, zpestřené občas žlutými a bílými květy sasanek (sasanka pryskyřníkovitá a sasanka hajní). K vidění byly i kvetoucí plicníky a orseje (orsej jarní). Na cestě ležely seschlé zbytky žabek, objevili jsme i jednu živou, ta se před námi během chvilky dokonale ukryla v listí.

Exkurzi jsme zakončili u ohrady nedaleko velkooseckého jezera, kde spolu přátelsky pobývají ovce, kozy a pávi.

                             

Š. Jeřábková, I. Marková, I. Pokorná

Seznam registračních čísel 2018/2019

Vážení rodiče,

v Dokumentech školy v sekci Ke stažení najdete soubor se seznamem registračních čísel vztahujících se k zápisu do 1. tříd.

Mgr. Zdenka Filipová, ředitelka školy