Úvod

Kontakt na našeho pověřence ve věcích GPDR

Zuzana Málková

email: zuzana.malkova@equica.cz
telefon: 281 093 500

Výlet do Zbraslavic

Ve dnech 14. – 16. 5. se naše třída 6. B vypravila na výlet do centra U Starého rybníka do Zbraslavic. Jeli jsme vlakem přes Kutnou Horu a zbytek cesty jsme šli pěšky. Hned po příjezdu jsme se začali věnovat hrám a aktivitám. Jednou z nich bylo například řešení delšího početního příkladu, jehož zadání bylo přišpendlené na lístcích na stromech. Pro konečný výsledek bylo nutné proběhnout delší trasu mezi stromy. Pak jsme si užili fotbal, plážový volejbal a basketbal. Druhý den byl ale ještě daleko zajímavější – čekaly nás aktivity jako lukostřelba, vysoká lana a bungee-running. Největší adrenalin jsme zažili na vysokých lanech, kde jsme (samozřejmě zajištěni záchranným lanem) překonávali obtížné překážky ve výšce až 10 m nad zemí. Počasí nám vycházelo. Po celé dva dny našich aktivit bylo krásně a slunečno a vůbec nám nevadilo to, že po skončení všech her začalo večer pršet.

     

Ondřej Šíla

Terezín

Dne 15. 5. 2018 se žáci IX. tříd zúčastnili prohlídky koncentračního tábora Terezín s pí. učitelkou Alenou Svobodovou a pí. učitelkou Irenou Najbrtovou. Prohlídka byla zahájena průvodcem, který nás seznámil se stručnou historií Terezína a využití během druhé světové války. Většina místností, které jsme viděli, byly zachovalé v původním stavu – krematorium, cely, samotky nebo umývárny. Místo nás všechny dojalo svou autentičností a historií plnou smutných příběhů a tragédií, které se tu děly skoro před osmdesáti lety. Určitě za všechny můžeme říci, že nám tohle otevřelo oči. A věříme, že se už podobná věc v budoucnosti nestane.

     

Anna a Adéla Chocholatá, IX. B

Přes bariéry s policií

Naši žáci z 8. tříd se 25.4.2018 zúčastnili akce „Přes bariéry s policií“, kterou pořádala Středočeská policie s nadací Konto Bariéry na Atletickém stadionu v Kolíně. Děti si mohly vyzkoušet testy fyzické způsobilosti pro přijetí k Policii ČR. Zúčastnila se většina a někteří je i splnili. Za každého úspěšného účastníka přispěje sponzor finanční částku na invalidní vozík pro p. Miroslava. Kromě sportování byly připraveny ukázky IZS. Žáky zaujala první pomoc, judo, psi záchranáři a trenažéry. Všichni se shodli, že se jim akce líbila a rádi by se příště znovu zúčastnili.

          

 

PhDr. Irena Najbrtová