Úvod

Vítání občánků

Týden byl zakončen nejdůležitější akcí. V sobotu 17. 2. se vybraní žáci z 1. A, 2. C a 3. D sešli před budovou Městského úřadu v Kolíně, kde poté v obřadní síni MÚ předvedli připravený program novým občánkům, jejich rodičům a příbuzným.

Tímto bychom chtěli poděkovat vystupujícím žákům Nikolce Maršálové, Kristýnce Kačírkové, Vincentu Kopeckému, Valentýnce Volencové, Kateřince Nezmeškalové a jejich rodičům za podporu, trpělivost a pomoc při realizování této akce.

   

N. Benešová a N. Sojková

Rej princů a princezen

Páteční odpoledne 16. 2. bylo věnováno princům a princeznám. Žáci se převlékli do svých princeznovských kostýmů a na hlavu dali svou vlastnoručně vyrobenou korunku z předešlého dne. Odpoledne bylo plné tance a zábavy, proběhla také soutěž o nejkrásnější princeznu.

   

N. Benešová a N. Sojková

Princeznovské tvoření

Ve čtvrtek 15. 2. se žáci pustili do výroby korunek pro prince a princezny. Nejprve si korunku vystřihli každý podle svého, poté ji vybarvili a po zaschnutí barvy si ji dozdobili. Korunku si vyrobili na následující den, na který pro ně vychovatelky připravili další akci.

    

N. Benešová a N. Sojková

Valentýnské tvoření

Úterý 13. 2. a středa 14. 2. byly věnovány svátku všech zamilovaných sv. Valentýnu. Během prvního odpoledne si žáci vytvořili krásné Valentýnky, do nichž napsali věnování těm, pro které je vyráběli. Druhé odpoledne se věnovali výrobě valentýnskému svícínku, který si poté odnesli domů. Během tvoření se žáci dozvěděli, jaký význam má tento svátek a jaké tradice jsou s ním spojené.

   

N. Benešová a N. Sojková