Úvod

Jarní tvoření

Ve středu 14. 3. a ve čtvrtek 15. 3. se v 8. oddělení školní družiny konalo jarní tvoření. Nejprve i žáci vystřihli obrys vajíčka, které poté omotávali vlnou a chemlonem. Druhý den za pomoci paní vychovatelky přilepili vystřižené dekorace z filcu a následně je domalovali. Seznámili se tak s další technikou tvoření i materiálem. Chtělo to velkou trpělivost, ale výsledek byl překvapující.

     

Naděžda Benešová, vychovatelka.    8. oddělení

Turnaj ve hře DOBBLE

V úterý 13. 3. čekal na žáky 8. oddělení školní družiny turnaj ve hře DOBBLE. Touto hrou si žáci procvičili rychlost, postřeh a reflexy. Zároveň si tak zopakovali i názvy zvířátek, květin, zeleniny a ovoce. Na vítěze i poražené nakonec čekala malá odměna a odpoledne se neslo v duchu přísloví „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.

Naděžda Benešová, vychovatelka.    8. oddělení

 

Opičí dráha ve velké tělocvičně

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 se ve velké tělocvičně uskutečnila sportovní akce pro všechny naše prvňáčky a druháčky.

Akce byla zaměřena na všeobecnou fyzickou všestrannost. Mezi jednotlivé disciplíny obří „opičí dráhy“ patřil například mini basketbal, střelba do florbalové brány, různé druhy skoků a přeskoků, šplh po žebřinách, štafeta s medicinbalem a mnoho dalších zábavných úkolů.

Myslím si, že akce se povedla a všichni si to velmi užili – jak děti, které si atrakce vyzkoušely, tak členové parlamentu, kteří tuto akci připravovali.

   

David Mašek – školní parlament

Bingo berušky Boženky

Ve čtvrtek 8. 3. si pro žáky 8. oddělení školní družiny paní vychovatelka připravila hru Bingo berušky Boženky spojenou s čajovým dýchánkem. Nejprve každý žák obdržel hrací karty ve tvaru berušky, které si vymaloval, poté do puntíků napsal libovolná čísla a začala samotná hra. Výhercem byl ten, kdo měl jako první po losování čísel vybarvené všechny puntíky na berušce. Při hře žáci popíjeli čajíček, ke kterému si každý něco dobrého přinesl. Odpoledne si všichni krásně užili.

   

Naděžda Benešová