Úvod

Tvoření k MDŽ

V úterý 6. 3. a ve středu 7. 3. žáci 8. oddělení školní družiny vyráběli dárek pro maminky k MDŽ. Pokusili se vytvořit proplétané srdíčko. První den si umotali ruličky z papíru, dále z drátku vytvarovali konstrukci ve tvaru srdce, které poté začali proplétat ruličkami. Po vypletení srdíčko každý žák natřel barvou. Druhý den srdce za pomoci paní vychovatelky dozdobili. Nakonec ještě k srdíčku vytvořili přáníčko s věnováním.

Žáci si tímto zkusili jinou formu tvoření – drátování a pletení z papíru.

   

Naděžda Benešová

Olympijské hry na ledě

Minulý čtvrtek 15.2. jsme společně zakusili nefalšovanou atmosféru zimních olympijských her. Žáci a žákyně III.C a IV.A sesešli na ledě, aby uspořádali sportovní zápolení hned v několika disciplínách: soupeřili v rychlobruslení, slalomu, štafetovém závodě, krasobruslení, curlingu a hokeji. V roli fanoušků a porotců nás podpořila i řada rodičů a i když jsme dodrželi olympijské motto „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, náležitě jsme ocenili i statečné vítěze jednotlivých kategorií. Po konečném vyhlášení všech cen a diplomů spokojeně odcházíme fandit našim českým sportovcům, jejichž výkony budeme dál bedlivě sledovat.

   

Za IV.A a III. C Mgr. Klára Herelová a Mgr. Iveta Charvátová

Návštěva Regionálního muzea v Kolíně

Třída II. A v rámci výuky se vydala do muzea v Kolíně, kde na ni čekal připravený program „Co viděl praotec Čech aneb Jupííí konečně doma!“ Pro nás všechny žáky to bylo moc poučné a zábavné.

     

Žáci II. A

Pečení „Masopustního veselí“

19.2.2018 se třída II. A přemístila do školní kuchyňky. Zde si žáci za pomoci paní vychovatelky J. Saskové a paní učitelky M. Procházkové upekli sušenky „Masopustní veselí“ .

     

Žáci II. A