Úvod

DO-RE-MI ve III. oddělení

Protože máme hudbu a zpěv rádi, dne 17. a 18. ledna jsme uspořádali soutěž ve zpěvu DO-RE-MI. Vystupující hodnotily všechny děti, paní vychovatelka a paní asistentka.

B. Belzová – vychovatelka

Recyklohraní

Splnění 2. úkolu z „Recyklohraní“ se účastnila tři oddělení naší družiny. Druhé a sedmé oddělení zjišťovalo umístění červených kontejnerů v Kolíně při vycházce a třetí oddělení hledalo na internetu informace, znázornilo na mapě Kolína rozmístění červených kontejnerů a zpracovalo závěrečnou zprávu

     

B. Belzová – vychovatelka

Chemická olympiáda

Dne 29. 1. 2018 proběhlo v naší škole školní kolo Chemické olympiády kategorie D. Soutěže se zúčastnil jeden žák, a to Lukáš Mrzena z 9. A třídy. V konečném součtu získal 46,5b ze 100 možných bodů. Chemická olympiáda patří mezi náročné soutěže, která se skládá z domácí části, školního testu a praktického cvičení. Letošním tématem byly kovy kolem nás.

Mgr. Lucie Nechvílová

 

Projekt chemie a automobily. MOTO: „Jezdím, jezdíš, jezdíme.“


Automobilismus a s ním spojené výhody i problémy jsou v současné době velmi diskutované téma. Děti se učí jednotlivé věci týkající se dopravy a automobilismu během celé školní docházky. Žáci 9. tříd si vyzkoušeli, jaké to je shrnout všechny své dosavadní poznatky a propojit je s tím, co se naučili během hodin předmětu chemie. A jak se jim to povedlo? Až na pár chybiček zvládli všichni práci na jedničku.

     

Za 9. třídy Mgr. Lucie Nechvílová