Televizní a rozhlasové studio

Studenti a televize

http://www.televizekolin.org/ 

Zajímavé video: http://uloz.to/live/x9TEyWCW/promo-pribram-tv-kolin-mov

V kolínském Kině 99 proběhla školní předváděcí akce vzdělávacího projektu Televize Kolín. Pro žáky základních a středních škol byly připraveny ukázky natočených reportáží spojené s ukázkou profesionální reportážní techniky. Po projekci kolínských reportáží se rozproudila diskuse s mladými tvůrci. Neformálně se hovořilo o natáčení a celkové tvorbě reportáží. Akce se zúčastnili i pracovníci České televize, editor zpravodajství Pavel Beneš a kameraman Tomáš Dusil. Nejzajímavější částí besedy byly praktické zkušenosti a příhody z natáčení, které vhodně popsal pan Dusil, který byl také mimo jiné kameramanem zaniklé redakce ČT v Kolíně.

Akce se zúčastnili zástupci základních i středních škol nejen z Kolína, ale i z různých částí okresu. Příjemným překvapením byl plně obsazený velký sál a velká aktivita dotazujících.

I přes poměrně malý časový prostor se podařilo neformálním způsobem popularizovat činnost dnešní kolínské školní TV redakce a přispět tak k jejímu dalšímu rozvoji.

Jan Figar

Beseda

  V pátek 5. června 2015 navštívil naše školní studio významný televizní pracovník pan Roman Bradáč. Dlouhodobě pracoval jako zpravodaj České televize v USA. V současné době se zejména věnuje pedagogické činnosti na Vyšší odborné škole publicistiky i na jiných školách. Setkání s panem Bradáčem bylo velmi inspirativní a neformální. Závěrem pan Bradáč provedl detailní rozbor natočených reportáží a přímo s jejich mladými autory zhodnotil úroveň a provedení reportáží naší školní televize. Doufáme, že se nám podáři i nadále organizovat podobná setkání.

Jan Figar