Přírodovědný klokan

Dne 11. 10. 2017 proběhla na naší škole, stejně jako na stovkách jiných škol po celé republice, soutěž Přírodovědný klokan. Soutěže se účastnili žáci VIII. a IX. ročníků v kategorii Kadet.

V letošním ročníku soutěže měli naši žáci opět možnost změřit své síly na dálku s dalšími přibližně padesáti tisíci vrstevníky po celé republice. Soutěž se koná ve stejný den se stejným zadáním na všech školách a je zaměřena na přehled znalostí z přírodovědných předmětů, konkrétně z biologie, chemie, fyziky, zeměpisu a z matematiky.

Nejlepšími řešiteli byli Vojtěch Párys (VIII. B), Petr Capouch (VIII. A) a Jiří Gač (VIII. B). Dosáhli nad 60 bodů z celkových 120.

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme, aby v příštích ročnících doskákali nejen v Přírodovědném klokanovi k co nejlepším výsledkům.

Mgr. Lucie Nechvílová