Výměnný pobyt Francie

Výměnný pobyt ovlivní člověka i na několik let, ne-li do konce života. Přesně tohle platí pro žáky naší školy, kteří se zúčastnili výměnného pobytu s francouzskou školou z Dol-de-Bretagne. Tentokrát naši žáci nejeli do Francie, ale Francouzi přijeli za námi. Na nádraží jsme si naše přátele vyzvedli v úterý 26. března večer. Hned ve středu ráno následovala brzká cesta do školy, kde nás čekalo sportovní dopoledne, které jsme si velmi užili a oživili naše přátelství. Všechny následující dny byly velmi akční. Prošli jsme město Kolín a díky geocachingové hře jsme se seznámili s kolínskou historií, dále jsme podnikli náročný výlet do Prahy. Zde jsme Francouzům představili krásy naše hlavního města. Neméně zajímavá pro nás byla i návštěva Kutné Hory. Všichni obdivovali nejen chrám sv. Barbory, ale hlavně unikátní kostnici pod kostelem Všech svatých v Sedlci. Víkend trávili děti v rodinách.

Chtěli bychom velmi poděkovat rodičům, protože díky jejich úžasně bohatému programu měli žáci možnost poznat i jiná místa České republiky. Závěrečným bodem celého našeho pobytu bylo slavnostní zakončení v divadelním klubu Scapino. Zde byla pro všechny zúčastněné připravena výstava našich fotografií z průběhu celého týdne a také jsme mohli zhlédnout taneční vystoupení dvou tanečních skupin z naší základní školy. Tanečnicím moc děkujeme. Nejtěžším dnem pro všechny byl odjezd našich francouzských kamarádů. Následovalo už jen loučení, poslední objetí svých přátel a slzy. Doufáme, že tato skvělá přátelství vydrží ještě dlouho a jsme rády, že jsme mohly být součástí tohoto projektu.

Barbora Kulhánková a Mgr.Gwellaouen Nédellec