Dopravní soutěž mladých cyklistů

Čtyřčlenné družstvo, ve složení Barbora Čelišová, Vojtěch Břichnáč, Jan Jeřábek a Jana Korušková (všichni ze třídy 5.A), se zúčastnilo okresního kola dopravní soutěže, kterou pořádá Besip. Plnili čtyři připravené disciplíny: podle platných dopravních předpisů projet určenou trasu na dětském dopravním hřišti, poskytnout první pomoc namaskovaným figurantům pod přísným dohledem členů Českého červeného kříže, překonat připravené překážky při jízdě zručnosti a složit test z pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích. Reprezentanti naší školy obdrželi od rozhodčích nejnižší počet trestných bodů ze všech zúčastněných škol, soutěž vyhráli a postoupili do krajského kola, které se konalo 5.6. v Mladé Boleslavi. Tam zvládli znovu úspěšně splnit čtyři disciplíny z okresního kola, ale ještě jim přibyla nová výzva – Labyrint. Na připravené mapě měli podle platných předpisů zakreslit trasu cyklisty z bodu A do bodu B. V konkurenci jedenácti vítězů okresních kol z celého Středočeského kraje obsadili reprezentanti naší školy úžasné 3. místo. Děkujeme a blahopřejeme.

Mgr. Zdeňka Nerudová

Pár obrázků ZDE: https://eu.zonerama.com/1zskolin/Album/9914261