návštěva

 

Zahraniční návštěva

 

            V sobotu 13.5. navštívila naši školu skupina žáků z Kamenze v Německu. Kamenz je již přes 50 let partnerské město Kolína. Naše škola se snaží navázat dvojstranný kontakt se školou v tomto partnerském městě a sobotní setkání byl začátek.

Pro 7 dětí, které přijely do Kolína na plavecké závody a jejich doprovod jsme připravili malé pohoštění a krátký program.

V doprovodu naší paní ředitelky si němečtí hosté prohlédli školu a školní sportoviště. Společně s našimi žáky ze 7. tříd a V.B se zapojili do seznamovacích her, kde se vzájemně učili základní česká a německá slovíčka, poznávali reálie obou zemí a měst a seznamovali se s českými tradicemi. Následně proběhla venku na hřišti vybíjená smíšených družstev, kterou si všichni užili.             Na závěr jsme si vyměnili malé dárečky a adresy. Z tohoto setkání jsme měli radost. Bylo velmi milé a věříme, že nebylo poslední.            

Barbora Kulhánková, Naďa Kotková