Okresní kolo chemické olympiády

Modrá a zelená skalice či siderit, bauxit a další. To jsou triviální názvy většinou solí, které zamotaly hlavu nejednomu soutěžícímu letošního okresního kola chemické olympiády. Uskutečnilo se na naší škole 6. 3. 2018. Nechyběl ani žák naší školy – Lukáš Mrzena z 9. ročníku.

Praktická část byla zaměřena stejně jako ve školním kole na barevné změny látek, čemuž se odborně říká kolorimetrie. Teoretická část byla trochu boj s časem a vědomostmi, ale to k soutěži patří.

Po třech hodinách usilovného soustředění, přemýšlení a počítání je dobojováno a výsledky nás mohou těšit. Na prvních třech pozicích se umístili:

Martin Borecký, Gymnázium Český Brod

Pavel Horák, Gymnázium Český Brod

Tadeáš Svítok, Gymnázium Český Brod

Pro všechny zúčastněné to byla opravdu dobrá zkušenost a doufám, že se další rok setkáme v nemalém počtu znovu. Všem soutěžícím i ostatním pedagogům bych touto cestou chtěla poděkovat za pomoc při realizaci CHO kategorie D.

   

Mgr. Lucie Nechvílová