McDonald´s Cup

Fantastického úspěchu dosáhli naši žáci, když obsadili 10. místo v republikovém finále McDonald´s Cupu v Uherském Hradišti v kategorii 4. – 5. třída. Poprvé v celé historii tohoto populárního fotbalového turnaje postoupila do finále kolínská základní škola a zanechala zde mezi nejlepšími týmy cele republiky výborný dojem. Mužstvo nastupovalo v tomto složení: Chlumský David, Šedina Václav, Jeřábek Jan, Břichnáč Vojtěch, Novoselov Semen, Kahoun Adam, Švanda Tomáš, Roušavý Tobiáš a Šimeček Štěpán. Trenérem týmu byl Jakub Stach a vedoucí týmu byla Karolína Bejda. 

„Celý letošní McDonald´s Cup byl jedna velká pohádka. Nejprve jsme vyhráli okresní kolo v Kolíně, potom krajské kolo v Neratovicích a nakonec obsadili skvělé 10. místo v republikovém finále v Uherském Hradišti. Do turnaje jsme šli s pokorou, ale také se zdravým sebevědomím, že fotbal hrát umíme. Kluci si finále fantasticky užili a rozhodně se nemají za co stydět. Možná jsme nebyli v zápasech fotbalovější než soupeři, ale bojovali jsme jako pravý tým a proto jsme byli úspěšní. Na hřišti jsme vždy nechali úplně vše a bojovali až do posledních sil. Ohromnou podporou nám byla početná skupina rodičů, kteří nám vydatně fandili a vytvořili úžasnou kulisu. Velké poděkování patří také vedení naší školy, které nám umožnilo zúčastnit se tohoto prestižního turnaje a od samého počátku nás v něm vřele podporovalo,“ shrnul svoje pocity trenér Jakub Stach.